I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM

Telefon: 44-724 52 34 Faks: 44-724 43 43 E-mail: 1lo@1lo-tomaszow.com.pl

  • Zbior Asy
  • 149
  • Welcome Home
  • Working Team
  • True to Craft
  •  DSC3008
  •  DSC3037

Pożegnanie maturzystów, czyli OSTATNI DZWONEK

27 kwietnia odbyło się w naszej szkole pożegnanie maturzystów. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się w uroczyście udekorowanej sali gimnastycznej .
Całość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru przez chorążych pocztu, odśpiewaniem hymnu i przekazaniem sztandaru I Liceum Ogólnokształcącego na ręce klas młodszych. Następnie głos zabrała pani dyrektor Ewa Męcina, która uświadomiła nam wagę tego wydarzenia i przywitała gości: społeczność szkolną, rodziców, a także Naczelnika Wydziału Edukacji – panią Beatę Stańczyk.
W swojej mowie wychwalała dobre wyniki absolwentów, ich talenty, nie tylko te dotyczące edukacji, ale także sportowe, muzyczne, artystyczne, informatyczne, przedsiębiorcze. Skierowała do nich wspaniałe słowa: ,, Wasze sukcesy są naszymi sukcesami’’. Złożyła także podziękowania dla nauczycieli, którzy pomogli młodzieży w dążeniu do tych osiągnięć. Kolejną częścią tego niezwykle ważnego wydarzenia było odczytanie przez panią wicedyrektor Annę Dudek listę abiturientów. Szczególne pochwały należą się klasie III e za najlepszą średnią w szkole wśród klas III, która wyniosła 4,3. Decyzją Rady Pedagogicznej 2 osoby otrzymały tytuły abiturientów I Liceum, otrzymując statuetki, kwiaty, a ich rodzice listy gratulacyjne. Nie zabrakło przemówienia pani Beaty Stańczyk, która podziękowała trzecim klasom i skierowała do nich piękne życzenia. Członkowie Szkolnego Samorządu Uczniowskiego wręczyli nagrody naszym zdolnym maturzystom, a także przyznali tytuł osobowości I Liceum- indywidualności roku. Głos zabrały także przedstawicielki Rady Rodziców oraz pan Antoni Smolarek prowadzący akcje krwiodawstwa w naszej szkole, który nagrodził licealistów.
Część artystyczna odbyła się w formie gali rozdania nagród, podczas której maturzyści zostali nominowani do wielu kategorii, np. ,, najlepsza szkolna para’’, ,,najlepiej ubrana dziewczyna na studniówce’’, ,,największy imprezowicz’’, ,,najlepiej umyty samochód’’, ,,najbardziej zauważalna osoba w szkole’’, ,,praca na najwyższych obrotach’’ . ,,Złote jedynki’’ rozdawali nauczyciele, z którymi robiono pamiątkowe zdjęcia. W przerwach mieliśmy okazję obejrzeć układy taneczne, które wywierały ogromne wrażenie. Na zakończenie odbyły się występy wokalne, podczas których można było usłyszeć taką piosenkę jak: ,, Lubię wracać tam gdzie byłem’’ Zbigniewa Wodeckiego oraz szanty.
Niespodziankę przygotowali 3-klasiści wspólnie śpiewając i tańcząc.
Wszystkim maturzystom życzymy jak największych sukcesów oraz tradycyjnego POŁAMANIA PIÓR!

Zobacz zdjęcia w galerii...

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO
w Tomaszowie Mazowieckim

tel. 44-724 52 34, fax 44-724 43 43
e-mail: 1lo@1lo-tomaszow.com.pl