I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM

Telefon: 44-724 52 34 Faks: 44-724 43 43 E-mail: 1lo@1lo-tomaszow.com.pl

Projekt historyczny „Drogi do Polski’’

Sześcioosobowe grupy uczniów ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z powiatu tomaszowskiego pod opieką swoich nauczycieli historii biorą udział w projekcie organizowanym pod patronatem Starosty Powiatu Tomaszowskiego zatytułowanego ’’Drogi do Polski’’. Z naszej szkoły utrwaleniem pamięci o przeszłości naszego regionu zajęły się uczennice klasy 2b : Izabela Gajak, Aleksandra Noga Marta Ścieszko , Klaudia Szulc pod nadzorem Wojciecha Małagockiego- nauczyciela historii. Spotkania z weteranami, którzy przeżyli okres II wojny światowej, m.in. z płk Józefem Suchodolskim – uczestnikiem wyzwolenia Tomaszowa spod niemieckiej okupacji, Zygmuntem Augustyniakiem – działaczem NSZZ ‘’Solidarność’’ oraz ppłk dr Haliną Kępińską-Bazylewicz - osobą represjonowaną podczas stanu wojennego, służą utrwaleniu i upowszechnieniu w środowisku lokalnym wiedzy o dokonaniach świadków historii. Uczennice z klasy 2b wzięły udział w uroczystościach związanych z rocznicą wyzwolenia Tomaszowa, które odbyły się na cmentarzu wojennym 18 stycznia. Udział w projekcie daje możliwość zadawania pytań i uczestniczenie w dyskusjach, które są dokumentowane. 26 stycznia 2016 roku odbędzie się pierwsze ze spotkań, podczas którego młodzież naszej szkoły przeprowadzi wywiad i zaprezentuje efekty dotychczasowej pracy.

 

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO
w Tomaszowie Mazowieckim

tel. 44-724 52 34, fax 44-724 43 43
e-mail: 1lo@1lo-tomaszow.com.pl